Buzdolabı Arızaları ve Çözüm Önerileri

Vestel markalı ürünlerinizden herhangi birisine sorun ne olursa olsun bir çözüm yada çözüm önerisi arıyorsanız doğru adrestesiniz, tek yapmanız gereken sitemizde bulunmayan arıza çözümlerini telefon ile arayıp teknik personellerimize danışmanız olacaktır.

Vestel Servisi olarak tek mizacımız kaliteli ve profesyonel çözümler üreterek her müşterimizi %100 memnun etmektedir. Bu yüzden arıza çözüm önerilerimiz size yeterli olmazsa tek yapacağınız servisimizi arayıp kayıt oluşturmanız olacaktır.

Vestel Marklı Buzdolabınız Alt Bölüm yada Tamamen Soğutmuyor ise;

Buzdolabının soğutmaması için pek çok sebep olmakla birlikte en çok karşılaştığımız arıza durumu kompresör(motor) yanması veya çalışmamasıdır.

Aslında motoru çok çabuk arızalanmaması gereken bir parçası olmasına rağmen bilinçsiz kullanım yüzünden, en çok arıza yaratan parçaların başında gelmektedir. Çünkü Vestel Buzdolabı kullanıcıları dikkatsiz dolap yerleşiminden tutun dolabın olmaması gereken pek çok hal almasına sebep oluyor. Bu yüzden haliyle en çok yaşanan problemlerden biriside soğutmama durumu oluyor.

Peki neler yapmalısınız ?

Buzdolabınızın üst kısmını (çift kapılı olduğunu varsayıyoruz), üst kısmını kesinlikle ağzına kadar doldurmayın. Çünkü soğutma daima buzluk bölmesinde gerçekleşir ve alt kısımlara iletilir. Aşırı doldurulmuş buzluk bölmesinde cihaz yeterince hava alamadığı için soğukluğu alt tarafa iletemez. İletemediğinde ise buzdolabınızın arka kısmında buz kütlesi oluşmaya başlar ve cihaz soğutmayı yapamaz. Fan motoru donduğunda ise sürekli çalışma isteyeceği için motorunun yanma olasılığı yükselir. Bu yüzden kapı açık kaldığında, buzluk kısmı çok doldurulduğunda soğutma yapmamaya başlarsa hemen fişini çekin, 24 saat boyunca tüm kapakları açık kalacak şekilde bekleyin. Buzluk yerleşimini olması gerektiği düzeni sağlayın ve tekrar fişini takın. Tekrar soğutmuyor ise Servisimizi aramanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir