İlginizi Çekebilir
vestel-yetkili-servisi
  1. Ana Sayfa
  2. Vestel
  3. En İyi Vestel Buzdolabı Hangisi ? Vestel Buzdolabı Önerileri

En İyi Vestel Buzdolabı Hangisi ? Vestel Buzdolabı Önerileri


vestel buzdolabı

Buzdolabı almaya karar vermişsiniz, anlaşılan o ki kafanızı kurcalayan şeyler var 🙂 Peki o halde soru işaretlerini giderelim..

Öncelikle Buzdolabı model seçimi yaparken en önemli şey f/p (fiyat/performans oranı) en iyi şekilde bütçenizi nasıl kullanabilirsiniz oradan başlayalım.

Buzdolabının buzluğunu nasıl kullanıyorsunuz ? Alacağınız dolabın hacmi ne olmalı. İşte en önemli noktalardan birtanesi, çünkü dünyanın en iyi buzdolabı da olsa ihtiyaçlarınızı karşılamadıktan sonra sizin için hiç bir önemi kalmayacak. Çünkü ev hanımları özellikle uzun süreli yiyecek saklama amacıyla alınan dolapları yetersiz bulunca 2. kez dolap masrafı çıkması yada uzun süreli memnuniyetsizlik içten bile değil.. Şunu da belirtelim, çok geniş hacimli ve evlerde bayanlar uzun vaadeli yiyecek saklamak istiyorsa ve bu stok 4-5 bireyin ihtiyacını karşılayacaksa kesinlikle dolaba ek olara VESTEL DERİN DONDURUCULARA göz atmanızı tavsiye ederiz.

Geniş hacimli bir buzdolabı istiyorsanız +640 Litre hacimli dolaplara bakın özellikle Vestel Puzzle NF655 X A+ 655 lt No-Frost Buzdolabı işinizi fazlasıyla görecektir.  Özellikle 4 açılır kapağı ve geniş hacmi sayesinde hem görüntü olarak hemde yiyecek saklama alanı konusunda son derece başarılıdır.

vestel puzzle nf655 x a gardrop tipi no frost buzdolabi

Gelelim alternatiflerine;

  • Vestel NFKY640 EX A++ 640 lt No-Frost Kombi Buzdolabı
  • Vestel NF620 CSY A+ 620 lt No-Frost Buzdolabı

Yukarıdaki modeller Vestel markasının en geniş iç hacmine sahip modelleridir. Uzun vaadede en olarak derin dondurucu tercih etmeyen özellikle ev hanımların yer şikayeti olan kullanıcılarımızın tercihi olmaktadır. Özellikle A++ dolapların düşük elektrik tüketimide vestel modellerinde göz doldurmakta. Elektrik faturalarında ki kazancınız zamanla dolabınızın fiyatını amorti etmektedir..

Gelelim Normal daha uygun fiyatlı ve kaliteli çözümlere..

Kesinlikle No-Frost özelliğe sahip dolapları tercih edin. Çünkü en ufak hava alımında yada sık aç-kapa yapılan dolaplarda sık arızaya neden olmaktadır derin donduruculu dolaplar. İçerisinde her hava girişinde dolaplarınız aşırı buz yapacaktır. Peki aşırı buz yaparsa ne olur ? Dolap yeterince soğutmaz. Yiyecekleriniz bozulur, su akıtmaya başlar ve siz dolabınızın fişini çekip beklemek zorunda kalırsınız. Bazı marka ve modellerin özellikle her ay 1 defa 1 gün fişi çekilmesi önerilmektedir. Ve o dönemde ki yiyeceklerinizi muhafaza edecek ayrı bir dolap bulma arayışı, taşınması ve o sürede alternatif yedek dolabınız yoksada size büyük bir külfet getirecektir. Tabi arıza durumunda ki onarım ücretleri de cabası.. Kısacası No-Frost buzdolabı sizi çok ama çok rahatlatacaktır. Peki Nedir bu No-Frost ? isterseniz tıklayıp diğer yazımızda bu özelliği detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer dikkat edilmesi gereken hususlar;

  1. Çalışma sesi : Siz ne kadar dikkat etmesenizde buzdolabının sesi oldukça önemlidir. Özellikle küçük evlerde eğer yattığınız oda mutfağa yada buzdolabına yakınsa sizi rahatsız edecektir. Bu konuda tavsiyemi 50 dB (Desibel) altı dolapları tercih etmeniz olacaktır.
  2.  Enerji Sınıfı : Ne kadar enerji tasarrufu yaparsanız size uzun vaadede bütçenize o kadar katkı sağlayacaktır. Mesela C sınıfı bir buzdolabı ile A++ sınıfı bir dolabın yıllık enerji sarfiyat farkı %45’tir. Yani şöyle düşünün aylık 100 TL fatura ödemek yerine 55 TL fatura ödersiniz. Ve aylık 45 TL cebinize kalması demek oluyor.. Uzun vaadede çok daha kazançlı bir tercih yapmış olursunuz.

Kalan tercihiniz MARKA ve modele göre değişiklik göstermektedir. Bu noktadan sonrası sizin görsel zevkinize kalmış 🙂 Vestel markasının arızalarını düşünmenize gerek yok. Zaten İstanbul bölgesinde iseniz hemen servisimizi arayarak arıza konusunda teknik destek alabilirsiniz.

İSTANBUL VESTEL SERVİSİ olarak sizleri buzdolabı konusunda aydınlatmak istedik. Tabii ki tüm detayları satıra aktarabilmek mümkün değil. Daha detaylı bilgi için servisimizi arayabilirsiniz.

Bu arada sıfır ürün satışımız yoktur. Var olan modellerin detaylı bilgisi için en yakın VESTEL BAYİİSİNE bekliyoruz..

Yorum Yap

Yorum Yap