1. Ana Sayfa
  2. Arıza Çözüm Önerileri
  3. Soru Cevap: Buzdolabı Alarm Veriyor Çalışmıyor

Soru Cevap: Buzdolabı Alarm Veriyor Çalışmıyor

featured

Soru Sahibi: Nazmi Sarak

Soru: Fişi söküp taktık dolap alarm veriyor devreye girmiyor sorun nedir acaba ?

Cevap: Nazmi bey öncelikle merhaba;

Buzdolabı modeli BZE XL4303 NF Kombi, alarm sebebi belirttiğiniz kadarı ile çalışmamasından kaynaklı. 2 Tip sebep ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Bunlardan birincisi;

Buzdolabı kartının yazılımsal hatası. Kart teste tabii tutulmalı ve kartın donanımsal bir parçasında sorun yok ise buzdolabı üzerinde resetleme işlemi yapılıp tekrar denenmeli. Yani arızanızın kart olma ihtimali var. Yüksek oranda resetleme yaparak sonuca ulaşabilmekteyiz fakat kartınızda farklı bir sorun var ise değişmeli veya revizyonu yapılmalı. Servisimizin maaliyet dolayısıyla değişimden önce revizyon önerisini göz önünde bulundurabilirsiniz. Ek olarak revizyon işlemininde 1 yıl garantili olduğunu bilmenizi isteriz. Tıpkı sıfır kart garantisi gibi 1 yıl garantili şekilde onarılmaktadır. Uzun yıllar kullanabilirsiniz.

2. İhtimalimiz buzdolabınızın kompresörü yani motoru. Fişi taktıktan sonra şayet erişebilirseniz motor sıcaklığını bir ölçümlemeyi deneyin. El değmeyecek kadar ısınıyor ve çalışmıyor ise arızanız buzdolabınızın motoru olma ihtimali yüksek.

Tabi ki önerilerimiz varsayım üzerine gerçekleştiği unutmayın. Daha detaylı bilgi ve iletişim kurabilmek için (216) 370 44 57 veya 0(532) 287 78 00 numaralı telefonlardan bizi arayabilirsiniz.

İyi günler dileriz.

Yorum Yap

Yorum Yap