1. Ana Sayfa
 2. Arıza Çözüm Önerileri
 3. Soru Cevap : Vestel NFY620 P Buzdolabı SR Hatası Veriyor

Soru Cevap : Vestel NFY620 P Buzdolabı SR Hatası Veriyor

featured

Soru Sahibi : Volkan Bayrak

Soru : Vestel NFY620 P SR Hatası Veriyor

 

Çözüm : Volkan Bey öncelikle merhaba, sorunuzun aslında pek çok sebebi olabilir. SR hatasını türkçe bir ifade ile genelleyecek olursak bir ”Servis Çağır” hatasıdır. Peki Olası arıza ihtimalleri ne olabilir ?

 1. Buzdolabı Yeterince Soğutmuyor olabilir : Eğer soğutma az ise içerideki termostat size bu hatayı yansıtabilir.
 2. Alt Bölüm Soğutmuyor olabilir : Eğer üst taraf yeterince soğutuyor alt taraf yeterince soğutmuyor ise içerisinde ki fan motorundan kaynaklı bir arıza olabilir. Fan motoru değişmesi gerekir.
 3. Elektronik Kartı Arızalı Olabilir: Bu durumda sizlerin yapabileceği hiç birşey yok maalesef. Dijital ölçüm cihazlarıyla kartınızın teste sokulması gerekir. Bunun için servisimizi arayabilirsiniz.
 4. Buzdolabının hiç bir şikayeti yoksa : Tüm işlervlerini yerine getirip sadece SR hatası veriyorsa eğer dolabınız ilk olarak fişini çekip 12 saat bekleyin. Bu süreç içerisine dolabınızın kapakları açık kalmalı. Taktıktan sonra hata vermez ve bir süre sonra tekrar SR hatası alırsanız kartınızın mutlaka teste gitmesi gerekir.

Çok genel bir arıza kodu olması dolayısıyla kartın teste alınması en sağlıklı çözüm olacaktır. Daha sonra arızanın devam etmesi durumunda ise dolabınızın tüm elektrik tesisatı uzman bir servis personeli tarafından kontrol edilmeli tek tek teste tabi tutulmalıdır. Yapabileceğiniz en mantıklı çözümse 12 saatlik dolabınızın fişini çekip dinlendirmek olacaktır. Eğer kısmı bi problem ise bu işlemden sonra arızayı tekrarlamayacaktır..

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (38)

Popüler Yorumlar
 1. Vestel no frost dolap sogutmada sorun olmamasına ragmen sr hatası veriyor kapagını açıp kapayınca sönüyor 2 dakika içinde tekrar vermeye başlıyor ne olabilir

 2. 2 sene önce

  Soğutma varmı gülhan hanım dolabınızda ? Detaylandırabilirseniz yardımcı olabiliriz

Yapılan Yorumlar
 1. nfy620x c5 uyarısı verıyo bu ne anlama geliyor

  • 2 sene önce

   Çiğdem hanım merhaba,

   e5 Arıza kodu olabilir. E5 arıza kodu ise şayet kompresör arızasıdır. Buzdolabınızın motoru değişmeli.

 2. Vestel buzdolabi mizda 6 ay oldu sr bip sesi geliyordu servisi çağırdık geldiler kartı değiştir ler on saat sonra aynı hatta devam etti ne yapmamız lazim

 3. Bir daha vestelin ürününü evime alır koyarsan cümle alem de bana koysun

  • 2 sene önce

   Merhaba,

   Elektronik ürünler biraz şans işi maalesef.. En iyi markayı alıp 2 gün sonra servis çağıran müşterilerimizde oluyor 30 yıl kullananda.

 4. Vestel BZP_3402XE buzdolabı sr işareti veriyor daha sonra normale dönüyor bir müddet sonra tekrar sr işareti veriyor hep böyle aralıklarla oluyor neden acaba teşekkürler

  • 2 sene önce

   Furkan bey merhaba,

   Arızanız ısıtıcılardan kaynaklanıyor olabilir. Buzdolabınızın kartını teste aldıktan sonra ARIZA YOK ise ısıtıcılarını kontrol etmekte fayda var. Yüksek ihtimalle kartınız arızalı

 5. 2 sene önce

  Uc sene once vestel akıllı nf620 csy buzdolabı aldık ve bugun sr arızası verdı yetkili servisi cagırdık. Gelen yetkililer ana gövde su almıs bu dolap tamir edilemez dedıler ve gıttiler. Gercekten tamir edilemez midir. Bana mantıklıgelmedi.

  • 2 sene önce

   Ali Bey merhaba,

   Maalesef bu gerçek. Buzdolabının gövdesinde ki köpük olan kısım su aldığında dolap işlevini yerine getiremez hale geliyor. Çok ciddi seviyede performans kaybı yaşanmakta.

 6. Merhaba buzdolabimın ekraninda ! İşareti yanıp sönüyor bu arada modelim pazıl

  • 2 sene önce

   Soğutma varmı gülhan hanım dolabınızda ? Detaylandırabilirseniz yardımcı olabiliriz

 7. Merhaba
  Bizim dolabımız da sr arızası veriyor. Yanıp sönüyor. Bir de ekranda uçak resmi ve somun anahtarı resmi var. Neden olabilir?

  • 2 sene önce

   Nalan hanım dolabınızın soğutması nasıl ? Detaylandırabilirseniz yardımcı olabiliriz. Şayet soğutma varsa resetlenerek düzelebilir bir arıza olma ihtimali var

  • Merhaba buzdolabım sr işareti veriyor soğutucuda bir problem yok alt bölümdede Bi problem yok fişini çekiyorum 1 kaç saat bekleyip takıyorum sorun gidiyo sonra tekrar Biblemeye sr başlıyor cihaz nfy620x napmalıyım?

   • 2 sene önce

    Özlem hanım merhaba,

    Peki uzun vaadede soğutmada sorun yaşıyormusunuz ? Mesela fişini çekmeden 1 hafta çalıştığında soğutmasında problem yaşıyormusunuz veya buzdolabı dinlenmeye alıyor mu kendisini ?

 8. Mehaba nf 480 A++ buzdolabim duracağı zaman küt diye ses yaparak duruyor üst bölmesi normal soğutuyor alt bölme yeteri kadar soğutmuyor kapıyı açıp düğmeye bastım üfleme normal yapıyor fişini çekip iki gün dinlendirdim çalıştırdığı da yine aynı arıza neden olabilir tşk ederim

  • 2 sene önce

   Aydın bey merhaba,

   Buzdolabınız No-Frost özellikli bir dolap olduğu için bahsettiğiniz sorun genelde buzlanmadan dolayı yapmaktadır. Buzlanmayı yapma sebebi ise buzdolabınızın ısıtıcıları çalışmadığı için buz kütlesi birikmekte ve fanınız bu buza sürtebiliyor. 2.Seçenek ise kompresör üstünde ki kabı gevşediği için titreşim yapıyor olması. Buzdolabınızın arka kapağını açıp bir kontrol etmeyi deneyin şayet gevşemiş bir parça varsa dururken ki şiddeti esnasında etkileşime girip ses yapıyor olabilir..

   Sağlıklı günler dileriz.

 9. 2 sene önce

  Buzdolabım SR Harası veriyor ayarlanmış gibi garentisi bitti üç gün sonra hata verdi. Vesteli kutlamak gerek alkışlıyorum. Soğutma bakımından buzluk normal kısımda hiç sorun yok çalışıyor. Servis fişi çekin yarım saat sonra takın dedi yaptım yine aynısı. Tam bir rezalet yani evdeki tüm ürünlerde VESTEL şimdi tüm ürünlerden acaba ne zaman bozulacak diye onlarıda bekliyorum. Bir daha Vestelmi derseniz çok düşünmem lazım yazık.

  • 2 sene önce

   Haydar bey merhaba,

   Düşüncelerinizi çok iyi anlıyoruz.. Maalesef elektronik eşyalarımızın hepsinde bu tarz durumlar ile karşılabiliyoruz.. Yeni aldığımız cep telefonlarında, televizyonlarda hatta sıfır araçlarda dahi olabiliyor. Markaya mal etmek çok doğru olmaz ama elimizden gelen bişey olursa yardımcı olmaya çalışırız sizlere.. Bu arada vestel özel servisi olarak diğer markalarla ilgili de hizmet vermekteyiz marka sempatisi olmadan sizlere yazıyoruz bu durumu..

   İyi günler..

   • 1 sene önce

    İyi günler yanıtınız üzerinden üç hafta geçti belki elektroniktir susar diye bekledik.
    Normal soğutmayla ilgili sorun yok sadece tiz bir ses insanı rahatsız edip SR yanıp sönüyor. Değişen bir şey yok. Yardımcı olursanız sevinirim mümkünse tabi. Bu zamana kadar Corona19 virüs nedeniyle mecburen yavaştan aldım ama bu çekilmiyor artık. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

 10. Merhabalar dolabımız sr hatası veriyor ne anlama geliyor bilmiyoruz

  • 1 sene önce

   Merhaba ilknur hanım, SR arızasının sebebi dolabınızın yeterli soğutmamasıdır. Yeterli soğutmayı yapamadığında SR kodlu arızayı vermektedir.

   • 1 sene önce

    Merhaba bir yıl önce Vestel kombi tip XXL buzdolabı aldım dondurucu bolumuene etleri koydum eşit şekilde cekmecelere sr arızası gösterdi super moda alınca geçer dendi fakat 24 dereceli süper moda aldık ordada aynı oldu sebebi ne olabilir acaba nasıl düzeltebiliriz

    • 1 sene önce

     Merhaba,

     Kapağın açık kalması, etleri yeni koyduysanız aşırı yüklenmenizden dolayı (dolabınızda hava sirkülasyonu olması gerekli) olabilir.

     • Aynı sorun benimde dolapta var ne yapmak lazım

     • 1 sene önce

      Malûm kurban bayramı etleri koyduk 3 gündür bibliyor buzdolabı sr uyarisı veriyor.ses beynimi yordu

    • 1,5 yıl önce 4 parça beyaz eşya aldım vestelden. Tv geldiği gün cızırdamaya başladı servis gelip alıp gitti, geldi 1 ay sonra tekrar başladı. Bugün buzdolabım sr hatası veriyor ve soğutmuyor. Servis geldi şöyle bir baktı gitti o ses kaç gün daha devam edecek bilmiyorum. Tüm donmuş ürünlerim bozuldu. Garantisi bile bitmedi. Yerliymiş…teknoloji kim türkiye kim… Servis bile hiçbişey bilmiyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum kimseye

 11. 540 lt buzdolabı aldım 4 gün önce sr arıza sı verdi soğutmuyor çok acayip sesler çıkarıyor Vestel olsun yerli olsun dedik hata ettik

 12. 1 sene önce

  Çamaşır makina, bulaşık makinam ve buzdolabım Vestel.
  Ancak geçen yıl ve şuan SR hatasından bıktım artık.
  Akşamın bir saatinde bozuluyor sabaha kadar dolapta ne var ne yok bozuluyor.
  Kısaca artık gına geldi.
  Arkadaşım 2017 yılında aldım. Koskoca Vestelsiniz. Alın kardeşim bunu bana yenisini verin.
  En azından müşteri memnuniyeti politikanizi uygulayın.

  • 1 sene önce

   Merhaba,

   Cabbar bey siteminizi yanlış yerde dile getiriyorsunuz 🙂 Biz VESTEL YETKİLİ SERVİSİ veya SATIŞ MAĞAZASI değiliz. Kaldı ki her markada bunu yaşayan müşterilerimiz oluyor. Sanıyormusunuz kronik arızası olmayan veya başına böyle şeyler gelmeyen marka olduğunu ? Üzülerek berlirtiyoruz maalesef yok. Ama dilerseniz 0850 222 41 23 numaralı telefondan destek alabilir veya şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

 13. sandık tip derin dondurucunun alarm ışığı sürekli yanıyor, alalı henüz bir hafta olmadı. Bu arada termostat ayarı 3de

  • 1 sene önce

   Merhaba,

   Teknik destek almanızda fayda var. Yeni dolap olsa bile arıza olabilir. 0850 222 41 23 numaralı hattan destek alabilirsiniz.

 14. Buzdolabımiz servisten yeni geldi alt taraf buzluk üst taraf normal dolap sogutmadigi için servise vermiştik ve şuan sr ışığı yanıyor üst taraf sogutmasi normal sayılır ama buzluk dondurmamis ürünleri

  • 1 sene önce

   Merhaba,

   Arıza açıklamasında da olduğu gibi yeterli soğutma olmadğından dolayı bu arızayı verebilir. Yazımızda ki çözüm önerilerini uygulayın şayet sorun devam ederse yeniden servisi aramanız gerekebilir.

 15. Vestel no frost dolap sogutmada sorun olmamasına ragmen sr hatası veriyor kapagını açıp kapayınca sönüyor 2 dakika içinde tekrar vermeye başlıyor ne olabilir

 16. 4 ay önce

  İnsanlarla dalga geçmeyin servis geliyor kapakları kapalı tutun diyor siz burada kapakları açık tutun diyorsunuz Sr arızasında
  Hayatımın en pişman olduğum işlerinden bir tanesi Vestel diye bir markanın ürününü satın almak
  Emin olun ki reklamınızı iyi yapıyorum Vestel mağazasının önünden geçmeyin diye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir