1. Ana Sayfa
 2. Arıza Çözüm Önerileri
 3. Soru Cevap : Vestel NFY620 P Buzdolabı SR Hatası Veriyor

Soru Cevap : Vestel NFY620 P Buzdolabı SR Hatası Veriyor

buzdolabi servisi

Soru Sahibi : Volkan Bayrak

Soru : Vestel NFY620 P SR Hatası Veriyor

 

Çözüm : Volkan Bey öncelikle merhaba, sorunuzun aslında pek çok sebebi olabilir. SR hatasını türkçe bir ifade ile genelleyecek olursak bir ”Servis Çağır” hatasıdır. Peki Olası arıza ihtimalleri ne olabilir ?

 1. Buzdolabı Yeterince Soğutmuyor olabilir : Eğer soğutma az ise içerideki termostat size bu hatayı yansıtabilir.
 2. Alt Bölüm Soğutmuyor olabilir : Eğer üst taraf yeterince soğutuyor alt taraf yeterince soğutmuyor ise içerisinde ki fan motorundan kaynaklı bir arıza olabilir. Fan motoru değişmesi gerekir.
 3. Elektronik Kartı Arızalı Olabilir: Bu durumda sizlerin yapabileceği hiç birşey yok maalesef. Dijital ölçüm cihazlarıyla kartınızın teste sokulması gerekir. Bunun için servisimizi arayabilirsiniz.
 4. Buzdolabının hiç bir şikayeti yoksa : Tüm işlervlerini yerine getirip sadece SR hatası veriyorsa eğer dolabınız ilk olarak fişini çekip 12 saat bekleyin. Bu süreç içerisine dolabınızın kapakları açık kalmalı. Taktıktan sonra hata vermez ve bir süre sonra tekrar SR hatası alırsanız kartınızın mutlaka teste gitmesi gerekir.

Çok genel bir arıza kodu olması dolayısıyla kartın teste alınması en sağlıklı çözüm olacaktır. Daha sonra arızanın devam etmesi durumunda ise dolabınızın tüm elektrik tesisatı uzman bir servis personeli tarafından kontrol edilmeli tek tek teste tabi tutulmalıdır. Yapabileceğiniz en mantıklı çözümse 12 saatlik dolabınızın fişini çekip dinlendirmek olacaktır. Eğer kısmı bi problem ise bu işlemden sonra arızayı tekrarlamayacaktır..

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (10)

 1. 10 ay önce

  nfy620x c5 uyarısı verıyo bu ne anlama geliyor

  • 1 ay önce

   Çiğdem hanım merhaba,

   e5 Arıza kodu olabilir. E5 arıza kodu ise şayet kompresör arızasıdır. Buzdolabınızın motoru değişmeli.

 2. Vestel buzdolabi mizda 6 ay oldu sr bip sesi geliyordu servisi çağırdık geldiler kartı değiştir ler on saat sonra aynı hatta devam etti ne yapmamız lazim

  • 1 ay önce

   Mehmet Bey merhaba,

   Kartta sorun var muhtemelen yeni bir kartın denenmesi gerekli..

 3. 4 ay önce

  Bir daha vestelin ürününü evime alır koyarsan cümle alem de bana koysun

  • 1 ay önce

   Merhaba,

   Elektronik ürünler biraz şans işi maalesef.. En iyi markayı alıp 2 gün sonra servis çağıran müşterilerimizde oluyor 30 yıl kullananda.

 4. Vestel BZP_3402XE buzdolabı sr işareti veriyor daha sonra normale dönüyor bir müddet sonra tekrar sr işareti veriyor hep böyle aralıklarla oluyor neden acaba teşekkürler

  • 1 ay önce

   Furkan bey merhaba,

   Arızanız ısıtıcılardan kaynaklanıyor olabilir. Buzdolabınızın kartını teste aldıktan sonra ARIZA YOK ise ısıtıcılarını kontrol etmekte fayda var. Yüksek ihtimalle kartınız arızalı

 5. 2 ay önce

  Uc sene once vestel akıllı nf620 csy buzdolabı aldık ve bugun sr arızası verdı yetkili servisi cagırdık. Gelen yetkililer ana gövde su almıs bu dolap tamir edilemez dedıler ve gıttiler. Gercekten tamir edilemez midir. Bana mantıklıgelmedi.

  • 1 ay önce

   Ali Bey merhaba,

   Maalesef bu gerçek. Buzdolabının gövdesinde ki köpük olan kısım su aldığında dolap işlevini yerine getiremez hale geliyor. Çok ciddi seviyede performans kaybı yaşanmakta.