buzdolabi servisi

Vestel Servisi olarak öncelikle sizlere yazın o sıcak günlerinde beyazeşyalarınızın bakımları ile ilgili size bir kaç ipucu vermek istiyoruz. İlk olarak Buzdolaplarınızdan başlayalım;

Buzdolabı Kullanım Tavsiyeleri:

  • Buzdolaplarınızın ömrünü uzatmak için öncelikle sıcağın buzdolabınıza zarar verdiğini unutmayın. Güneş gören buzdolabı yahut kompresör sıcaklığı yükselen buzdolabı daima termik açarak kendisini soğutmak isteyecektir. Yani motor kendini çalıştırmayı durdurarak soğumayı bekleyecektir, bu durumda dolabınız kendisini soğutmaz ve yiyeceklerinizin bozulması yüksek ihtimaldir bu süreç içerisinde. O yüzden buzdolabınızı mutfağınızın doğrudan güneş almayan pencereden uzak bir bölgeye koymanız ömrünü uzatacaktır. 2. bir önerimizde dolaplarınızın arka kapağını açık tutmanız. Arka kapağı kapalı olan kompresör az önce de bahsettiğimiz gibi aşırı sıcaktan kendini durduracaktır. Ya durduramazsa ? İşte o zaman çok külfetli bir motor değişim işlemi gerçekleşmesi gerekir ve buda neredeyse buzdolabının yarı ücretine yakın bir rakam demektir. O yüzden dikkat etmeniz en önemli etkenlerden diğeride dolabınızın arka kapağını açarak daima duvar ile 2-3 cm boşluk olmasına muhakkak dikkat edin. Aksi takdirde olası bir arıza durumu çok muhtemel olacaktır..

Vestel Markalı Çamaşır Makineleriniz için Kullanım Önerileri:

  • Çamaşır makinelerinizde en çok dikkat etmeniz gereken şey sık yıkamadan sonra dinlendirmeniz gerekmektedir. Yani çok sık yıkama yapsanız dahil, her yıkama aralığınız mutlaka 1 saat olmalıdır. Aksi takdirde yıkama motoru kömürleri aşırı kullanımda yaklaşık cihaz ömrünü %40 azaltmaktadır. Bu yüzden Kesinlikle en az 1 saat beklemeniz gerekmektedir. 2. Bir olası durumda cihazınızın su boşaltmamasıdır. Bu durumlara istinaden sık sık pompa motorunun kapağını açarak içinde ki tel toka vb ürünlerinizin çıkartılarak temizlenmesidir. Çünkü yıkanmadan önce çamaşırların ceplerinde kalan bozuk para, metal parçalar ve tel toka benzeri ürünler pompa motorunun fan’ını zorlayarak kırılmasına sebep olmaktadır.Kırılan iç fan suyu dışarıya atamadığı için su boşalmama ve arıza yapmasına sebep olabilir..